renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

La o casa cu parter, etaj si mansarda, pot monta usi de nuante diferite?

Va rog, pentru o casa cu parter, etaj si mansarda, pot monta usi in nuante diferite - pentru parter wenge, pentru etaj alb sau stejar, pentru mansarda wenge sau stejar? Si, ce nuanta de parchet ar fi potrivita, avand tamplarie pvc alba. Multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Cluj-Napoca , Cluj
vezi si firme constructii Cluj



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Fireste ca puteti alege nuante diferite ale usilor in tonuri cromatice diferite; astfel veti personaliza interioarele care au, fireste, destinatii diferite. Pentru parter, fiind un spatiu frecvent utilizat, va sugerez sa alegeti stejar natur, iar pardoseala poate fi in aceeasi nuanta. Motivatia ar fi: a) este o nuanta usor de asociat cu alte elemente de mobilier si decorative fie pentru stil clasic, fie pentru unul modern, b) este usor de intretinut, nu se vad toate urmele si praful fiind necesara stergerea zilnica. Pentru etaj va sugerez wenge, la care se poate asocia parchet in culori deschise: fag, artar sau cires natur(acesta din urma fiind culoare delicata, moderna, calda). Acest spatiu il puteti amenaja in stil modern sau minimalist modern cu mobilier modular, in linii drepte, cu un contrast cromatic puternic intre canapele, fotolii, mobila. Pentru mansarda, unde cred ca dimensiunile camerelor sunt mai mici, puteti alege alb sau alb coliliu (alb murdar) cu o nuanta de parchet asemeni celei de la parter. Mobilierul de la mansarda poate fi alb, cu linii delicate, rotunjite, in stil romantic.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: usi de interior ,

Taguri:    nuanta usa,    casa cu etaj si mansarda,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro