renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Lista magazine tesaturi in Bucuresti

Vreau sa fac o husa pentru canapeaua din living. Am nevoie de cam multi metri de material textil de aceea ma intereseaza mult pe langa culoare si calitatea materialului si aspectul pret. Aveti idee unde pot gasi magazine care sa aiba o gama vasta de culori si texturi de tesaturi la preturi mai accesibile? Mentionez ca locuiesc in Bucuresti. Multumesc mult

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Simona a scris:

Buna,
Eu merg de obicei la SAHARA ,pe Splaiul Independentei intersectie cu Calea Victoriei,
vis-a-vis de Tribunal. Aici am gasit materiale pentru decoratiuni -metraj, accesorii (snururi,suitase, cordon perdele,nasturi ,etc),stofe, matase ,dantela.
Sper ca blocul respectiv nu are bulina.

Elena V. a scris:

Va oferim date de contact ale unor magazine ce comercializeaza materiale din care se pot confectiona huse pentru canapele, coltare si cateva variante de preturi. Magazin „Unique Tex Design SRL”, Complexul Comercial Sam Expo, Sos. Colentina Nr.462, Sect. 2, stand 405. Materiale: tafta elastica, 2 fete, pret 8,5 lei/m; catifea zir 11,5 lei/m; magazin „Picasso” B-dul Pache Protopopescu numarul 117, Sector 2 – Bucureşti( la cca. 100m de sediul PRO TV) Materialele sunt diverse, preturile in functie de calitatea materialului. Puteti vizita magazinul sau va oferim un nr. de tel: 021-252.48.24 / 0723.382.906 Magazinul „Shiral” Calea Mosilor nr. 98, Sector 2, tel: 0743-336.024 sau 0743-336.017. Materiale: tafta cu elastan in diverse culori, 1,2 m latime 105 lei/m; brocard, 1,4 cm latime, 93 lei/m; piersica imprimata, 1,4 latime 43 lei/m; catifea din vascoza, 1,5 latime preturi de la 74 lei/m la 229 lei/m. Magazin Sc FarZat com srl b-dul Chisinau Nr 75, Bloc A14, Sc 1, Ap 1 sector 2, tel: 0746.950.576; 0723.003.501 Materiale: brocard imprimat cu argintiu si auriu, 18 lei/m; brocard uni, 15 lei/m; catifea 15-16 lei/m Magazin „Fashion Trade”, Sos Bucuresti-Urziceni, nr.105 loc.Afumati, tel:031 805 45 84, diferse materiale, comanda minima 10m. Sper ca v-am putut fi de folos.

Alexandra a scris:

Buna! La intrare ain Dragonul Rosu este cladirea SAM-EXPO. Au foarte multe materiale, si ieftine. Si eu mi-am luat multe materiale de acolo, printre care si unul pentru husa de canapea.

Iulia a scris:

Buna,

Multumesc mult pentru informatii. Chiar mi-au fost de mare ajutor. Am gasit si la SAHARA materiale foarte frumoase dar si la SAM EXPO. De la primul magazin am cumparat un metraj superb ( nu m-am putut abtine) din care imi voi confectiona niste perdele si pernute pentru scaune in bucatarie, iar din al doilea magazin am gasit exact culoarea de care aveam nevoie pentru husa de canapea.

Va multumesc fetelor pentru ajutor. Va doresc sa aveti parte de niste Sarbatori ca in povesti!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: magazine , canapele si coltare ,

Taguri:    husa,    materiale textile,    firme,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro