renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ma intereseaza un pret pentru efectuarea unui balcon la un apartament la parter?

Am achizitonat un apartament de 3 camere la parterul unui bloc turn. As dori sa il modific si sa ii fac un balcon cu scara de acces de afara astfel incat sa pot intra in apartament din strada, ca posibil pe viitor sa fac sediu de firma. Cat ma costa la o firma de constructii sa fac acest balcon lung de 4 metri si lat de 1 metru cu cateva trepte afara, cam 4 dupa mine. Ma intereseaza un pret de la firma care sa imi ia si autorizatia pentru balcon apartamentul fiind in sector 1 Bucurestri.

Intrebare trimisa de un cititor din - Resita , Caras Severin
vezi si firme constructii Caras Severin



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Firmele de constructii nu au ca obiect de activitate obtinerea autorizatiilor de constructii; acestea efectueaza lucrarea in sine, cu materiale proprii sau cu cele achizitionate de catre client. Pentru obtinerea autorizatiei de constructie va trebui sa intocmiti un dosar pe care sa-l depuneti la registratura Primariei din sectorul de care apartineti. Dosarul trebuie sa contina: actul de proprietate -copie; actul de identitate al dvs-copie; cerere adresata departamentului din cadrul primariei care se ocupa cu autorizatiile de constructie; acceptul prin semnatura liber exprimata a cel putin 50% +1 dintre locatarii din bloc (intocmiti un act, tip cerere, prin care explicati ce doriti sa construiti si in ce scop). Pretul efectuarii constructiei depinde de materialele utilizate si cantitatea necesara. Un pret fix este cel de executie a zidariei, mai exact 100 lei/mp.

Constantinescu a scris:

Buna ziua, vreau sa fac la un ap cu doua camere balcon, de L=4m, l-1ma, cesta fiind la etajul 4? Cat costa?

Constantinescu a scris:

Cat ma costa renovarea unui apartament cu 2 camere, reprezentant parchet schimbat uși pereți, instalații baie si bucătărie. Suprafața apartamentului este de 40 mp.


constructie balcon parter a scris:

Buna ziua.Detin autorizatie constructie balcon si sunt interesata de pret constructie ,fara termopan.Balconul va fi pe piloni.Multumesc

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: extinderi case si apartamente ,

Taguri:    apartament la parter,    balcon inchis,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro