renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Pareri despre: lowE, control sloar, dual protect

acum o saptamana am inlocuit 3 geamuri termopan la balcon. geamurile noi sunt lowe + argon+control solar. pe eticheta scria: -lowe = eticheta afara; -dual protect = eticheta in interior. pana azi dimneata nu am avut probleme, dar azi, cand m-am trezit, pe la ora 8:00, unul din cele 3 geamuri noi, respectiv cel montat in fata balconului, era aburit de jos, si pana la jumatatea lui (dar nu curgea condens pe el !)!. dupa ce am facut aerisirea, si dupa ce s-a mai incalzit, a disparut. curios ca celelalte 2 geamuri noi, cu control solar si dual protect, montate lateral, la capetele balconului, nu erau aburite decat pe o portiune de max. 2cm, jos. celelalte geamuri ale balconului au fost montate acum 5 ani, si nu sunt cu control solar, doar lowe. deasemenea balconul in partea de jos este izolat, deasemena si blocul a fost izolat acum 5 ani. toate geamurile sunt inchise noaptea, si au o etansare foarte buna. intrebare: de ce a aburit doar acest geam mai mult ? mentionez ca de 1 luna am montat si streasina la balcon. deasemenea in brasov azi noapte si dimineata a fost foarte frig, si putina ceata, si am observat acest fenomen si la alte balcoane din bloc, sau din blocul din fata mea. multumesc. camelia feldioreanu.

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov

Raspunsuri si comentarii

Nu exista comentarii. Fii tu primul care comentezi!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro