renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Pot monta un calorifer vertical in dreapta ferestrei?

In bucatarie nu am posibilitatea de a monta caloriferul sub fereastra, deoarece acolo as vrea sa vin cu un corp de mobila. Este corect sa montez un calorifer vertical in dreapta ferestrei? As putea sa aflu si dimensiunile caloriferului? Multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Hunedoara , Hunedoara
vezi si firme constructii Hunedoara



Raspunsuri si comentarii
Vali a scris:

Fireste ca se poate monta caloriferul vertical in orice spatiu al incaperii. Dimensiunile acestuia trebuie calculate astfel incat sa nu deranjeze deschiderea geamului si in functie de spatiul disponibil, dimensiunea peretelui pe care va fi amplasat. Cred ca inainte de a demara lucrarile este bine sa masurati spatiul peretelui destinat montarii caloriferului; mergeti la un magazin care comercializeaza astfel de obiecte pentru instalatii termice unde masurati dimensiunile caloriferelor verticale pentru a se potrivi in spatiul destinat. Puteti vedea si on line modele de calorifere verticale, dimensiunile acestora, pentru a comanda on line exact forma si dimensiunea dorita. Daca nu gasiti un calorifer vertical potrivit, reganditi amenajarea interioara.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: montaj calorifere ,

Taguri:    calorifer vertical,    instalatie incalzire,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro