renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Pot pune vata minerala peste parchetul existent?

Am nevoie de o izolare mai buna a podelei intr-un apartament de 4 camere(aflat la et.1, deasupra casei scărilor). Dar deja am parchet pus. Pot pune vata minerala si izolatie pluta si parchet peste parchetul existent? Daca da, ce fac cu ușile interioare si usa de la intrare, pentru ca se va ridica nivelul podelei?!

Intrebare trimisa de un cititor din - Onesti , Bacau
vezi si firme constructii Bacau



Raspunsuri si comentarii
Alexandru,SC Perodicom SRL a scris:

Nu este o solutie buna ceea ce doriti dumneavoastra sa faceti.... asta inseamna ridicarea nivelului pardoselilor din apartament, si implicit problema usilor care trebuiesc taiate, dar si alte complicatii ca diferentele de nivel intre bai si parchet, intre hol si interior.
Problema se solutioneaza simplu, cu costuri echivalente, fara a creea nici un disconfort in apartament.
Am mai facut astfel de lucrari, unde sub apartament era holul de intrare in bloc si uscatoria blocului.
Am placat tavanul holului si al uscatoriei, cu rigips pe structura metalica,cu o izolatie de vata minerala bazaltica, placi de 10 cm grosime.
Astfel s-a rezolvat problema pierderilor de caldura prin pardoseala apartamentului dumneavoastra, asigurandu-se un confort termic deosebit.
Daca doriti, putem executa lucrarea; ne puteti contacta pe adresa de mail [email protected]

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: termoizolatie ,

Taguri:    izolare pardoseala,    vata minerala,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro