renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Pot turna placa de beton peste grinda? Va sustine o camera?

Buna ziua ! Peste centura am pus o grinda groasa. Peste grinda vreau sa torn placa de beton. Doresc sa fac un dormitor. Se poate? Va multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Timisoara , Timis
vezi si firme constructii Timis



Raspunsuri si comentarii
vili a scris:

Se poate,poneti sub beton polistirende 2 cm extrudat faceti armatura si turnati betonul dar inainte puneti popi dedesupt,

vili a scris:

Se poate,puneti sub beton polistiren de 2 cm extrudat faceti armatura si turnati betonul dar inainte puneti popi dedesupt,

Fabiola a scris:

Buna ziua , parinti mei au ridicat un etaj peste casa batraneasca cu pereti exteriori din caramida si cei interiori din chilpic , au turnat 8 stalpi de sustinere cu fier dupa au facut centura si placa ( o placa subtire de 8 -10 cm ). Inainte de a turna placa au pus folie si polistiren . Credeti ca va rezista casa ?

Fabiola a scris:

Buna ziua , parinti mei au ridicat un etaj peste casa batraneasca cu pereti exteriori din caramida si cei interiori din chilpic , au turnat 8 stalpi de sustinere cu fier dupa au facut centura si placa din beton si fier ( o placa subtire de 8 -10 cm ). Inainte de a turna placa au pus folie si polistiren . Credeti ca va rezista casa ?

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    placa beton,    constructie casa,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro