renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Preturi pe metru patrat la rosu, constructie casa lemn

Am proiect pentru o casa de 160 mp cu amprenta la sol de 80 mp in prelungirea Ghencea Bucuresti. Casa este pe structura de lemn cu etajul mansardat. Ma inteseaza un pret pe metru patrat la rosu cu toate materiale dvs? Cam cat se duce pe mp pentru a vedea daca ma bag anul acesta sa o ridic?

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 4 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Alexandru, SC Perodicom SRL a scris:

Va dau un sfat si ca prestator de lucrari in constructii si ca beneficiar uneori...
faceti urmatorii pasi;
-obtineti proiectul dorit cu toate detaliile
-cautati sa oferiti proiectul dumneavoastra mai multor constructori
-analizati devixzele obtinute de la acestia, si ca manopera, cantitati de lucrari, dar si ca pret materiale si norme de consum.
-consultati arhitectul ce a executat proiectarea cu privire la cea mai fiabila oferta.
-purtati o discutie cu ofertantul ales, in ceea ce priveste stadii de executie, termene, etape de plati, alte cerinte
-cereti arhitactului sa fie prezent la toate fazele de executie.
-receptie pe baza de proces verbal la predarea lucrarii si receptie finala peste un an

Dumneavoastra ati oferit niste date care nu pot oferi o intampinare serioasa din partea constructorilor

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: preturi casa structura lemn , preturi casa la rosu , firme constructii case lemn , constructii case ,

Taguri:    cost casa cu mansarda,    pret casa la rosu,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro