renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Renovez sufrageria - cum aleg culoarea potrivita pentru pereti

In sufrageria care are 20 m patrati mobila e mahon inchis la fel si usa, fereastra este termopan alb. As vrea sa zugravesc dar nu stiu ce culoare sa iau . Mentionez ca coltarul e crem iar podelele laminate cred ca sunt fag. Culoarea covorului inca nu stiu ce nuanta sa aleg. Multumesc am nevoie urgent de raspuns de maine dupa masa incep. Mentionez ca camera e foarte luminoasa. Multumesc inca odata!

Intrebare trimisa de un cititor din - Beius , Bihor
vezi si firme constructii Bihor



Raspunsuri si comentarii
Valeria a scris:

Fiind un spatiu mare si o camera luminoasa, va puteti juca folosind combinatia de 2 culori ce pot fi dispuse in mai multe moduri. Puteti face un perete de accent, cel din spatele canapelei (eventual) stucco venetoano in combinatia crem si grena, evidentiind astfel coltarul. Ceilalti pereti pot fi crem. O alta variant ar putea fi vernil si alb, doi cu doi pereti, astfel incat in spatele canapelei sa aveti nuanta vernil. O alta varianta de combinatie cromatica ar putea fi ocru si galben pai. Chiar daca este o camera ampla si luminoasa, este bine sa folositi pentru pereti nuante deschise; culori mai inchise, de accent, puteti avea prin accesoriile pe care sa le folositi (draperii, covor, perne decorative, etc.)

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    alegere culori,    culori pereti,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro