renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Reparatie podea din lemn deteriorata

Locuiesc la parter, intr-o casa de la 1900, s+p+1. Podeaua mea este deteriorata, este din lemn, cu pamant, nu stiu exact, dar, clar, nu este placa turnata si cand alearga copiii prin casa, am senzatia ca ajungem in beci!Ce ar trebui sa fac?

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
pop a scris:

Buna ziua.Pentru mai multe detali tel.0787606014 Multumesc.

Petru a scris:

In cazul prezentat de dvs. sunt doua variante. Una ar fi aceea ca intr-una din camera sa desfaceti podeaua in scopul verificarii substratului de care sunt prinse. Daca este gol dedesupt, iar dusumelele sunt prinse doar pe chingi de lemn, ar fi bine sa adaugati altele fie longitudinal, fie intre acestea pentru a intari suportul. Daca acestea sunt afectate de mucegai, ar fi bine sau sa realizati o retea din barne de 20-25 cm grosime pe care sa bateti din nou dusumelele, fie sa turnati placa de beton pe care sa aplicati parchet. O alta varianta ar fi sa intariti dusumelele astfel: pe suportul acestora, asezati placi cu dimensiunile de 40X40cm ce se gasesc la magazinele cu materiale de constructii sau amenajari interioare (grosimea placilor este de 0,55 cm si se vand la pachet de 6-8 placi) peste care sa montati parchet laminat. Eu am realizat recent o amenajare utilizand asemenea placi care au duritate mare, nu sunt costisitoare ca pret si compun un suport perfect pentru parchet, asigurand si confort termic. Din pacate nu mai retin cum se numeste exact produsul.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: parchet , renovare casa , preturi ,

Taguri:    podea de lemn,    case vechi,    reparatii,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro