renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Se mai se ofera solutii la problemele expuse ?

Se mai se ofera solutii la problemele expuse ?

Raspunsuri si comentarii
Cristiana a scris:

Buna ziua,

Se ofera in continuare solutii la problemele expuse de cititori. Trebuie doar sa adresati intrebarea dvs. pe sectiunea de Forum a site-ului.

O zi buna,

C-tin Cristian a scris:

Ce anume ati intrebat si nu ati primit raspuns?

Marius a scris:

Intrebarea am adresat-o acum 1-2 saptamani. Cea cu suplimentarea caloriferului in sufragerie si de atunci doar incalzirea partiala a celor doua... Repet intrebarea:

Problema era(este) urmatoarea. Locuiesc intr-un ap. 2 camere cu incalzire RADET. Acum doi ani am decis sa suplimentez caloriferul din sufragerie cu inca unul. Lungimea totala a celor doua calorifere este de 2.7 m. Legatura este in diagonala: turul la ultimul calorifer sus, returul la primul calorifer jos. Problema aparuta este ca ambele se incalzesc aprox. 20 cm la partea de sus. Cel din dormitor nu are nicio problema(ambele camere sunt lipite si caloriferele sunt in linie.) Aveti idee, sa nu faca fata pompele RADET?, sa fie vreun robinet infundat? Va multumesc anticipat!

Alexandru, SC Perodicom SRL a scris:

Nu ati precizat daca inainte de a monta al doilea calorifer cel initial se incaalzea normal...
Nu stiu cum le-ati montat, dar va spun cum trebuia sa le montati.
Aveti tevile cu turul si returul. Cum trebuiau alimentate caloriferele:
Primul calorifer ramanea asa cum era montat, al doilea calorifer se monta individual prin prelungirean tevilor de tur si retur asa cum era legat si primul.
Ca doua calorifere individuale legate la aceleasi coloane.
Daca ati "inadit" cele doua calorifere e firesc sa nu mearga.
Mai pot fi si alte cauza, neaerisirea completa, infundarea unuia din calorifere, robinetul de retur blocat pe inchis......

C-tin Cristian a scris:

Raspunsul la dat domnul Alexandru.

instalatiicomplete@yahoo.com
0726050661

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro