renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Se potrivesc culorile crem galbui si mov unei camere cu parchet si mobila cires?

Am mobila si parchet culoarea cires. Peretii as vrea sa-i fac crem-galbui. Draperiile si covorul le-as vrea mov. Credeti ca este ok combinatia asta de culori?

Intrebare trimisa de un cititor din - Satu Mare , Satu Mare
vezi si firme constructii Satu Mare



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Contrastul dintre nuanta parchetului, a mobilierului si mov este cam stridenta si va deranja vizual aspectul interiorului. Va sugerez sa zugraviti peretii in doua nuante: doi crem si doi galben soare (galben mai intens) fie pereti opusi, fie alaturati. In privinta draperiei poate gasiti un material lucios lila, sau un material brocat mov cu insertii lila sau cu insertii delicate albe. Pentru covor va sugerez sa alegeti un model modern, in care sa se regaseasca nuantele: mov, lila, bej (ca nuante dominante) in combinatie cu alb sau crem si negru foarte putin, doar de accent, combinate intr-un model fantezist. Daca preferati draperia lila din material uni lucios, alegeti bratari de prindere pe timp de zi in culoarea alba sau mov; daca draperia este brocat, bratarile de prindere pot fi lila sau alb, sau le lasati sa cada drept pe lateralele ferestrei. Daca doriti sa accentuati in interior culoarea mov, puteti adauga perne decorative mov, lila, albe si crem sau un obiect decorativ (vaza, farfurie, etc) in culoarea mov.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    parchet cires,    covor mov,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro