renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Se potriveste o mobila mica gri de la Dedeman in livingul meu de 20 mp?

Buna , Am un living de 4*5 ,va rog sa ma sfatuiti ce culoare sa fie canapeaua si mobila daca am peretii violet ,parchet gri inchis perdele spagetti alb. Eu as prefera doua canapele de 1.5 m de culoarea untului. Am vazut de asemenea la Dedeman si o mobila mica de living gri. Ce spuneti , s-ar potrivi? Multumesc pentru sfat pe care il astept cu nerabdare.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sibiu , Sibiu
vezi si firme constructii Sibiu



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

In privinta nuantelor alese pentru canapele este o alegere perfecta. Mobilierul ar putea fi o combinatie intre gri si crem, pentru a nu avea un contrast atat de mare intre pereti si elementele de mobilier din incapere. Spatiul permite alegerea unei biblioteci in stil modern minimalist, ce poate fi amplasata pe oricare dintre peretii camerei, astfel incat sa ofere spatiu de miscare. Va sugerez sa alegeti si o masuta de cafea in nuanta mobilei sau una din sticla pe structura de metal cromat. Pentru echilibrul coloristic poate ar fi bine sa amplasati un lampadar intr-o nuanta putin mai deschisa decat cea a peretilor, uni sau cu insertii de model alb sau crem. Cateva perne decorative uni in nuantele: lila, gri otel (cel mai deschis), gri fier, grena, cred ca ar putea fi amplasate pe canapele. O alta varianta ar putea fi perne cu dimensiuni mari, in nuantele precizate mai sus, dar si unul crem, ce pot fi folosite ca fotolii moderne; iar cand nu sunt utilizate pot fi stivuite intr-un colt al incaperii. Daca va place, puteti aplica sticker decorativ in nuantele alb/crem, gri, negru (un model fantezist) pe un perete, incepand de la pardoseala pana la 45-50cm. Ar reprezenta un element decorativ elegant, care va atrage privirile.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: mobila , Dedeman ,

Taguri:    Dedeman,    violet,    canapea,    mic mobilier,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro