renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Sfat alegere covor mobila si perdea in living cu pereti crem

Va rog daca se poate sa-mi spuneti: in sufragerie am culoarea crem pe pereti. Ce culoare sa-mi cumpar mobila, perdeaua si covorul. Astept raspuns..Multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi

Raspunsuri si comentarii
Madalina Rusu a scris:

Langa crem se pot accesoriza doua tipuri de mobile. Daca va doriti o amenajare moderna, preferabil ar fi o mobila wenge, minimalista, eventual formata din corpuri modulare (ce pot fi reasezate/suprapuse in diferite moduri); la fel de bine s-ar potrivi mobile in combinatie wenge si crem sau bej. In privinta covorului, puteti alege un model modern, shaggy (cu fire lungi) in nuante de maro inchis, maro cacao si crem sau galben pal sau crem, negru si maro roscat. Daca interiorul este amplu, puteti opta pentru un covor uni, in nuanta maro deschis. Perdelele pot fi albe, din matase, cu model tot din matase sau din organza, dar pot fi si crem culoarea untului. Aveti grija ca atunci cand le cumparati, sa fie de cel putin o data si jumatate latimea ferestrei, astfel incat sa se aseze in falduri bogate. Daca va doriti o amenajare in stil clasic, atunci alegeti mobile furniruita in nuante de lemn natural (fag, cires, fag aburit). Perdeaua poate fi alba cu bordura florala din matase sau uni fara model. Covorul poate avea tonuri de marouri si bej, alaturi de putin negru si alb, doar de contrast.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    covoare living,    idei mobila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro