renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Sfaturi alegere mobila pentru bucatarie

Buna. Imi renovez bucataria. Faianta e rosu cu alb iar gresia e rosie as dori sa stiu ce culoare sa aiba mobila... Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi



Raspunsuri si comentarii
Alexandra a scris:

Buna ziua, deoarece dumneavoastra aveti deja aleasa culoarea de accent, rosul, va sfatuiesc sa mergeti, pentru mobilier, pe culori cat mai neutre. Un cappucino neutru, sau un bej neutru s-ar armoniza peretii cu mobilierul. Accesoriile sa fie la fel, intr-o culoare neutra si doar in cateva locuri un accent foarte mic de culoare.

Elena V. a scris:

Rosu si alb in combinatie reprezinta un design modern al bucatariei. Va sugerez un mobilier compartimentat judicios, cu culoarea dominant alba si cu discrete elemente de accent cu rosu: un sertar printre altele albe; doua usi rosii pe langa altele albe; un spatiu deschis in partea superioara cu rosu, iar celalalt alb (daca doriti simetrie) sau alte elemente de accent. In privinta obiectelor electrocasnice, va sugerez culoarea alba. Un ceas cu o cana de cafea rosie pe fond alb s-ar potrivi pe un perete; fata de masa alba cu cateva floricele rosii mici; un covor shaggy (cu fire lungi) alb cu cateva elemente rosii; suporturi rosii pentru: linguri de lemn, ingrediente, etc. ar putea fi amplasate pe blat sau pe o bara metalica sub corpurile suspendate.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: faianta , mobila bucatarie ,

Taguri:    renovare apartament,    gresie si faianta,    alb,    rosu,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro