renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Sfaturi pentru alegerea culorii pentru peretii din dormitor si sufragerie?

Buna ziua! Va rog, cu ce culoare sa vopsesc peretii intr-un dormitor si la sufragerie daca am mobila wenghe si parchetul bej cu striatii albe in ambele camere?

Intrebare trimisa de un cititor din - Timisoara , Timis
vezi si firme constructii Timis



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru a personaliza incaperile, deoarece pardoseala si mobila au aceleasi culori, va sugerez ca in dormitor sa alegeti nuantele: crem+galben soare (intens) sau alb+bej doi cu doi pereti alaturati sau opusi; sau una dintre nuantele: crem, bej, galben pai pe toti peretii. In living, va sugerez sa faceti combinatia de ocru+crem doi cu doi pereti sau trei pereti crem sau ocru, iar pe al patrulea, de accent, sa montati tapet din matase, cu fondul bej si elemente decorative: alb, aramiu, capuccino si foarte, foarte discret negru (nu flori mari!). Daca va decideti asupra zugravirii tuturor peretilor din living, ati putea amplasa un tablou cu rama wenge si aspect din natura pe peretele din spatele canapelei.

Gabriela a scris:

Bună ziua, doresc sa amenajez un dormitor matrimonial și nu ma pot hotărî ce culori sa aleg, atit pentru pereți cit și pentru mobila. Menționez ca în afara de parchet(gri cu ceva alb) camera e în alb.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: dormitor , idei ,

Taguri:    culori pereti,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro