renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Sfaturi si idei pentru amenajarea unei camere de tineret

Doresc sa renovez o camera de tineret. Dorinta este de a avea cat mai mult albastru, daca se poate. In acest moment mobilierul e singurul care ramane si este de culoare nuc-fano. As dori un perete (cel cu patul) sa il zugravesc o nunta de albastru si jaluzele /perdele sa fie aceeasi nuanta. Va rog sa imi dati un sfat. Va multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Botosani , Botosani
vezi si firme constructii Botosani



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Daca se doreste dominanta cromatica pe albastru, va sugerez sa realizati doi pereti albastru azur (foarte, foarte deschis), altul un ton mai inchis, iar cel cu fereastra o nuanta mai inchisa. Perdeaua alba uni, din material delicat, fara incastratii de modele sau doar ceva foarte, foarte discret. Pe unul dintre peretii albastru azur un tablou cu rama in nuanta mobilierului sau rama neagra subtire. Sunt tablouri moderne formate din 3 parti cu teme marine, care au rama subtire, neagra. Covorul gen shaggy ( cu fire lungi) poate avea un model fantezist in combinatia cromatica: albastru marin, albastru deschis si alb sau negru+albastru deschis+alb. Negrul, ca nuanta de accent, evidentiaza celelalte elemente din interior; in cazul dvs. va apare in covor si in rama tabloului.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: colori camera tineret , amenajari interioare ,

Taguri:    camera tineret,    dormitor albastru,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro