renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Un sfat pentru amenajarea unei sufragerii in tonuri de alb, verde si portocaliu

Buna seara, Am o sufragerie cu parchet nuanta stejar, pereti alb nu foarte stralucitor, si as dori sa cumpar o canapea verde intens ikea, am draperii portocaliu nu foarte aprins spre caramiziu si mobila intentionam sa fie pe alb - e ok sau va fi prea colorata aceasta combinatie? Covorul carpeta ce nuante ar trebui sa aiba? - mi-a placut unul cu design bufnite", insa are nuante de alb si roz si gri ikea Multumesc de sfat.

Intrebare trimisa de un cititor din - Medgidia , Constanta
vezi si firme constructii Constanta



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Daca peretii sunt albi, cred ca ar fi mai potrivita o mobila intr-o nuanta calda, dar nu alb, sa se evidentieze comparativ cu peretii. Poate ar fi mai potrivita una dintre urmatoarele variante pentru mobilier: combinatie de alb cu negru; green ravish cu negru sau green ravish cu alb; maro inchis cu portocaliu pentru a integra nuanta draperiilor in designul camerei. In privinta covorului, va sugerez un covor shaggy, cu nuanta dominanta de verde (asemeni canapelei) sau cu nuanta dominanta de portocaliu/ caramiziu(asemeni draperiei) cu dungi fanteziste in culorile: alb, verde, kaki si foarte putin negru, doar de accent. Va sugerez sa adaugati cateva elemente decorative in nuantele canapelei si a draperiei (indiferent de culoarea mobilei si nuanta dominanta a covorului). Dintre elementele decorative pe care puteti sa le alegeti ar fi: perne decorative cu forme si dimensiuni variate; lampadar; vaza si/sau farfurie decorativa.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    combinatii culori cu portocaliu,    stilul scandinav,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro