renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Vreau sa construiesc o casa la limita de proprietate, ce pot face daca vecinul nu este de acord?

Buna ziua, Am un teren mic de aproximativ 120 mp pentru care am depus actele sa obtin o autorizatie de constructie casa cam de 50 mp. Problema este ca deschiderea terenului fiind destul de mica va trebui sa construiesc pe limita de proprietate. Am acordul scris a doi dintre vecini insa al treilea refuza sa ma ajute in acest sens. Ce pot face ?

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 1 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti

Raspunsuri si comentarii
Diana a scris:

Buna,

Din cate stiu eu... poti executa constructia fata de acest vecin respectand distanta minima de 60 de centimetri fata de linia de hotar pentru a nu aduce atingere drepturilor acestui veci. Daca nu poti respecta aceasta distanta si vecinul nu este de acord din pacate nu poti face absolut nimic sa il constrangi. Poate doar sa te intelegi altfel cu el.... stiu si eu diverse mici intelegeri intre voi...

Emil a scris:

Poți construi pe limita de proprietate, dacă faci acoperișul intr-o singura parte, astfel ca apa sa curgă la Dvs in curte.Altfel, nu.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri:    teren ingust,    autorizatie de constructie,    constructii case,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro