renovat.ro

» » » »

ADAUGA O INTREBARE

Cum sa zugravesc un living cu mobila alb cu negru si canapea maro inchis?

Am nevoie de ajutor! Nu stiu ce culoare sa fac peretii unui living, am deja mobila alb cu negru si canapeaua maro mai inchis.Va multumesc!!!!!

Raspunsuri si comentarii
Florin a scris:

In amenajarea interioara este foarte important modul in care dispui culorile sau nuantele coloristice. In cazul in care aveti aceste doua tipuri de mobilier, ar fi indicat sa vopsiti trei pereti cu alb, iar un al patrule si eventual tavanul in bej. Asfel reusiti sa faceti un echilibru de nuante fara sa fie suparator vizual. O alta varianta posibila ar fi sa zugraviti peretii in crem pal, care ofera luminozitate incaperii. Daca doriti sa amenajati spatiul intr-o nota modernista, zugraviti peretii cu alb sau galben pai, iar pe unul dintre pereti aplicati un model cu autocolant care sa reprezinte motive geometrice sau florale dispuse fantezist. Peretele respectiv, ornamentat cu autocolantul special este indicat sa fie cel de langa peretele pe care, probabil, este amplasat mobilierul cu alb si negru. Pentru echilibrarea ansamblului cromatic amplasati un element decorativ (draperii, perne decorative) in care sa se regaseasca si nuanta de maro a canapelei.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro