renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce sa aleg plita pe gaz si cuptor electric sau aragaz?

Doresc sa reamenajez bucataria si oscilez intre plita pe gaz si cuptor electric sau aragaz.Doresc sfat ! Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Ploiesti , Prahova
vezi si firme constructii Prahova



Raspunsuri si comentarii
Cristiana a scris:

Si eu am avut aceeasi dilema atunci cand m-am mutat in noua casa. Stiam sigur ca doresc separate plita si cuptor , ca asa vazusem eu pe la prieteni si mi se parea ca arata super.
Am inceput apoi sa intreb printer prieteni , ei ce aveau si am constatat ca majoritaea aveau plita pe gaz si cuptor electric, de care erau in principal multumiti, singura rezerva era ca mancarea se cocea mai greu parca decat la un cuptor pe gaze. Inconvenietul principal pe care l-am constatat a fost ca de la acel cuptor facture la electricitate vine destul de incarcata, mai ales ca persoanele pe care le-am chestionat nici nu foloseaua foarte des cuptorul ( ceea ce in cazul meu nu se punea problema eu folosind la greu cuptorul).
Dupa toate aceste cercetari de piata am hotarat ca vreau plita pe gaz si cuptor tot pe gaz. Am ales un model de la Beko ( mai ok la pret) pe care de doi ani le folosesc si sunt multumita. Singurul argument contra ar fi ca fiind incastrate in mobila de bucatarie , aceasta se incalzeste si in timp mi-a cam dezlipit canturile de la primele doua sertare de bucatarie. Acum nu stiu cine esre vinovat : cuptorul ca nu este poate mai bine izolat, ori mobila ca nu este poate de calitate.
Sper ca v-am ajutat cat de cat.

O zi buna,

Cristiana

Cristiana a scris:

Imi cer scuze pentru greselile de tiparire insa am un autocomplete la calculator foarte enervant de care nu stiu sa scap :)

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: instalatii gaze ,

Taguri:    plita electrica,    cuptor electric,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro