renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum pot colora peretii sufrageriei - sfaturi si pareri

As dori un sfat ,cat mai repede , va rog ! Cum pot colora peretii sufrageriei tinand cont de urmatoarele: perdelele sunt o nuanta de orange, canapeaua si fotoliile rosii ,iar partile laterale un visiniu - maroniu, parhetul - nuc cu nuante inchis si deschis, biblioteca este neagra la baza si corpurile de pe pereti - bej. Ajutati-ma, va rog , cu nuanta peretilor! Pot fi 2 culori? Saptamana viitoare trebuie neaparat sa zugravesc pentru ca se apropie nunta!

Intrebare trimisa de un cititor din - Pitesti , Arges
vezi si firme constructii Arges



Raspunsuri si comentarii
George Vasiu a scris:

Puteti alege un galben pai pentru toti peretii sau combinatia dintre galben pai si portocaliu foarte cald, 3 pereti si 1 sau 2 cu 2 pereti apropiati, astfel incat peretele din spatele bibliotecii sa fie galben pai. Deoarece culorile existente in interior sunt destul de intense, culoarea peretilor asigura luminozitate si evidentiaza celelalte nuante.

RODICA a scris:

Buna ziua!
As dori sa stiu cu ce culoare sa vopsesc peretii in sufragerie avand in vedere ca mobila este de culoare maro inchis , iar covorul rosu cu bej.Va multumesc

Mariana C. a scris:

Daca va doriti o singura culoare pentru toti peretii, puteti alege nuanta de crem. Daca va doriti sa combinati doi cu doi pereti sau trei si unul, puteti opta pentru ocru si galben pai sau crem si alb. Nuanta din covor o puteti echilibra cu draperii, un lampadar, perne decorative in aceeasi nuanta.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    finisaje interioare,    amenajare living,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro