renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culori sa folosesc pentru peretii unei sufragerii mari cu parchet in doua culori?

Ce culori sa folosesc pentru peretii unei sufragerii mari daca parchetul este din 2 nuante maro inchis si maro un pic mai deschis , canapeaua e maro inchis si draperiile mov spre gri? Am trimis 2 fotografii cu sufrageria (in 2 jumatati)

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 4 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti


poza 1 poza 2

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Spatiul este impartit deja in doua zone datorita nuantelor parchetului. In acest caz, puteti folosi doua nuante pentru pereti. In spatiul unde parchetul este mai inchis, puteti face peretii cu galben pal si galben soare, astfel incat sa creati un perete de accent in care sa se regaseasca galben soare, iar ceilalti cu galben pal. In spatiul celalalt, puteti combina nuantele lila cu un mov putin mai intens, ca perete de accent. In acest spatiu puteti alege elemente decorative in nuante de griuri, combinatie intre gri si lila; in celalalt spatiu alegeti nuante de marouri, de la bej pana la maro aluna.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    culori pereti,    parchet in doua nuante,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro