renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Idei pentru o reamenajare rapida a unei camere

Buna ziua! Vreau sa imi renovez camera, sa schimb aranjarea mobilei (culori crem + albastru marin), covor albastru cu motive crem, si as vrea sa varuiesc peretii si sa adaug niste perdele fine, eventual draperii groase. Ce culori sa folosesc pentru pereti? Momentan sunt un galben pal. Dar pentru perdele, respectiv draperii? Va multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 3 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Daca va pastrati actualul mobilier, puteti face combinatia pentru pereti doi albi si doi bleu ciel (albastru foarte deschis), astfel incat peretele din spatele canapelei astfel: daca aceasta are dominanta crem, peretele sa fie bleu, iar daca are ca dominanta albastru marin, peretele sa fie alb. Perdelele pot fi albe, din material delicat, gen organza, uni, in falduri ample. Pentru draperie, va recomand brocat bleu ciel cu incastratiile modelului fie alb, fie albastru marin sau gri fier. Daca va place, puteti aplica un sticker decorativ negru cu un model fantezist pe unul dintre pereti, sau pe peretele din spatele canapelei un tablou cu rama subtire, neagra, iar imaginea din tablou poate fi cu o tema marina. Va recomand sa schimbati covorul, eventual puteti alege unul cu dominanta crem, in care sa se regaseasca un model fantezist de linii, dungi sau figuri geometrice in combinatia coloristica: albastru marin, albastru ciel, alb coliliu (alb murdar) si negru sau grena. Una din cele doua nuante precizate in final au rolul de a evidentia cromatica dominanta: crem si albastru.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare living ,

Taguri:    culori pereti,    perdele si draperii,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro