renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cat ma costa sa asfaltez o curte de aproximativ 150 de metri

Buna ziua, As vrea sa stiu cat m-ar costa sa imi asfaltez curtea? Are o latime de aproape 5 metri si 30 de metri pe lungime. O zi buna,

Intrebare trimisa de un cititor din - Sibiu , Sibiu
vezi si firme constructii Sibiu



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Suprafata destinata asfaltarii este de 150 mp. In functie de tipul de teren existent va trebui sa realizati un strat neted din pietris, peste care sa puneti cca 2 cm inaltime de pietris foarte marunt (sort) care va reprezenta stratul suport. Abia peste acesta se toarna asfaltul, in compozitie adecvata pentru a rezista la teperaturi scazute(-35grade) sau ridicate(+35grade) pentru a se evita deteriorarea in timp. Va oferim cateva variante de preturi exprimate in metri cubi pentru tipul de pietris necesar: balastru natural=31 lei/mc; sort=43,40 lei/mc. In privinta asfaltului, in functie de grosimea stratului pe care il preferati, fie cumparati asfalt „la rece” care se livreaza in saci de 30kg, ce poate fi lucrat in orice anotimp, sau acelasi produs este livrat vrac, pentru lucrare imediata, la pretul de 285 euro/tona. O alta varianta ar fi sa achizitionati asfalt cald, care se livreaza la pretul de 280lei/tona. Pe langa costul materialelor, alte costuri implica manopera, care, de cele mai multe ori depaseste pretul materialelor. Daca imi permiteti o parere personala asupra acestei lucrari, eu as nivela curtea, as aduce cateva basculante de pamant si as semana iarba. Nu se ridica praful, se evita alunecarea in sezonul rece, iarba udata si mentinuta curata se regenereaza in fiecare primavara.

Ion Alexandru a scris:

Asfaltul se asterne doar pe straturi stabile din: beton, alt asfalt, piatra bune compactata (minim 10 cm grosime).
Asternerea unui strat cu o grosime medie de 5 cm, costa cca. 50 lei/mp. Executam acest tip de lucrari. Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la tel. 0729645600 sau email [email protected]

rizea vasile a scris:

9000 lei

Stoian Daniel Razvan a scris:

Buna ziua,
cat ma costa betonatul unei curti aproximativ 100 m patrati, grosime 8 cm, cu beton B250 cu totul inclus (pregatire, cofrare, pietris, plasa, folie beton etc). Lucrarea se afla in Domnesti Ilfov.


multumesc,
Daniel Stoian
0723505360

ionica - valcea a scris:

Buna ziua,
Va rog sa imi comunicati un pret(materiale/manopera/transport) pentru aplicarea unui strat de asfalt de 4-5 cm intr-o curte cu panta data de cca 70 mp pavata cu beton.
Locatia este in Valcea
Va multumesc!

Anghel Irinel a scris:

Bună ziua mă interesează și pe mine un preț estimativ pentru asfaltarea unei curți de aproximativ 70 mp.Asfalt cald plus manopera.In zona Domnești Ilfov.Multumesc.

Iulian Stoica a scris:

Serviciul de asfaltare implica mai multe operatiuni : curatarea suprafetei, aplicare emulsie bituminoasa, aplicarea asfaltului, compactare mecanizata. Echipa noastra executa lucrari de asfaltare curti, drumuri de servitute, parcari. Apelati cu incredere la telefon 0725365592 pentru o oferta prsonalizata sau pe mail : [email protected]

Iulian Stoica a scris:

Serviciul de asfaltare implica mai multe operatiuni curatarea suprafetei, aplicare emulsie bituminoasa, aplicarea asfaltului, compactare mecanizata. Echipa noastra executa lucrari de asfaltare curti, drumuri de servitute, parcari. Apelati cu incredere la tel. 0725365592 pentru o oferta prsonalizata sau pe mail [email protected]

Stancu a scris:

Buna ziua ma interesesza asfaltarea unei Curti de aproximativ 100 metri patrati pe strategy support de beton armat turnat deja asfaltul fiind de 4-5 cm care este pretul final locatia se afla in baile olanesti valcea

Daniel a scris:

Cât coasta 104 m2 de alsfalt grosime 7/8

Muresan Gheorghe a scris:

Vreau sa asfaltez 300 mp de curte, acces auto trafic ușor in Sighisoara. Stratul suport este realizat. Locația Sighisoara.
Mulțumesc.

Muresan Gheorghe a scris:

Vreau sa asfaltez 300 mp de curte, acces auto trafic ușor in Sighisoara. Stratul suport este realizat. Locația Sighisoara. Ca-n se poate realiza?
Mulțumesc.

Muresan Gheorghe a scris:

Vreau sa asfaltez 300 mp de curte, acces auto trafic ușor in Sighisoara. Stratul suport este realizat.Ca-n se poate realiza?
Mulțumesc.

Marias Steluta a scris:

Buna ziua cât mă costă să asfaltez o curte de aproximativ 100 metri pătrați mulțumesc.

romeo a scris:

Buna ziua,Pentru asfaltarea a 80mp intr-o curte,strat 3cm dedesupt este turnat ciment,la ce pret ajunge la gata in sat Movilita judet Constanta?

Demian a scris:

Buna ziua tuturor, as vrea sa imi asfaltez curtea , circa 80 m* in Baia Sprie, Maramures. Caut firma si nu gasesc . As dori o asfaltare de 5 cm. Va rog oferte serioase! Va Multumesc!

usp a scris:

Salutări de la Trust Properties Development
Vreau să folosesc acest mediu pentru a vă informa că avem clienți serioși care sunt interesați să cumpere sau să vândă teren în Thailanda în scop de dezvoltare
Vă rugăm, vânzătorii sau cumpărătorii autentici ar trebui să ne furnizeze detaliile disponibile și costul vânzării prin e-mailul nostru: [email protected] Whatsap: +19083082601
De asemenea, suntem interesați să cumpărăm:
TERENURI, CASE, CLĂDIRI DE FIRMĂ, PROPRIETĂȚI DE REZIDENȚI.

CONTACT PRIN: [email protected] Whatsap: +19083082601

Pantiru a scris:

Asfaltare strada 600m2 in ilfov 1 Decembrie

Pantiru Viorel a scris:

Asfaltare strada 600m2 in ilfov 1 Decembrie

nacu viorel a scris:

Vreau sa asfaltez 80 mp in curte Iasi. Cat m-ar costa mp cu totul inclus( orizontalizare, suport, asfalt etc) si daca exista cineva in zona care ar putea executa lucrarea.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: Curte si gradina ,

Taguri:    asfaltare curte,    preturi,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro