renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum sa aranjez piesele de mobilier pentru a castiga spatiu in living?

Buna ziua, Ajutati-ma cu un sfat, vreau sa reamenajez un living de 4,5x3,4m cu usile dispuse pe marginile laturii de 4,5m, ce culoare sa aleg pentru canapea (dimensiuni 2,55x1,1x1) (noi am vrea culori inchise, portocaliu fiind cea veche), mobila, pereți, covor si eventual cum as putea aranja piesele de mobilier pentru a castiga spatiu, va multumesc mult

Intrebare trimisa de un cititor din - Timisoara , Timis
vezi si firme constructii Timis



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Mobilierul poate fi in combinatia negru/wenge si alb sau negru/wenge si crem. In privinta peretilor acestia pot fi albi sau combinatia galben pai + crem sau portocaliu deschis + galben pai. Mobilierul poate avea spatiu pentru tv, astfel incat sa aiba deja un loc bine definit in incapere. Masuta de cafea poate fi wenge/negru cu posibilitate de pliere a partii inferioare. Pentru canapea puteti opta pentru verde mar sau verde marin. Aceasta nuanta se poate regasi in covor sau in draperii. Covorul poate fi cu fondul crem sau galben pai cu un model fantezist, pe o suprafata mica, in care sa se combine culorile: negru, bej, alb, verde marin/verde mar. Amplasati canapeaua pe un perete spre colt, alaturi de corpurile de mobilier, astfel incat doar unul dintre colturi sa fie blocate. In loc de fotolii, pot fi utilizate perne de mari dimensiuni, in colorit variat, dar printre care sa se regaseasca negru+crem; ocru+maro inchis; verde+negru sau bej, sau alte nuante vesele. Avantajul ar fi ca atunci cand nu sunt folosite pot fi asezate una peste altele in coltul opus, langa canapea. Daca doriti fotolii, acestea pot avea acelasi design, dar culori diferite: asemeni canapelei si negru. Masuta de cafea poate sta in fata canapelei sau oblic in fata pernelor/fotoliu.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: sfaturi amenajare living , mobilier , sfaturi culori pereti ,

Taguri:    mobilier living,    canapea,    covor,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro