renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce culoare pot alege pentru peretii unui birou mic si luminos?

Vreau sa imi zugravesc biroul. Spatiul este mic dar luminos. Mobila e lila (doua nuante). Ce culoare sa fac peretii?

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Langa aceste nuante se potriveste albul. Puteti zugravi doi sau trei pereti cu alb, iar cel de al patrulea puteti sa-l faceti intr-o nuanta putin mai inchisa decat cea din mobilier. Puteti amplasa pe acesta un tablou cu rama neagra, subtire, iar in covor se pot regasi nuantele: alb, lila, mov si negru. Negrul in doze foarte mici, in cazul dvs., sporeste efectul cromatic al celor doua culori contrastante.

Cristiana a scris:

Avand in vedere ca spatiul este luminos, puteti opta pentru un perete intr-o nuanta medie ca si intensitate de gri ( de preferat pe peretele paralel cu sursa de lumina) si restul albi precum a sugerat si Elena V...astfel se va largi spatiul vizual si se va pune mai mult in evidenta culoarea mobilei, fara a o eclipsa.De asemenea, decorarea spatiului cu oglinzi sau corpuri transparente (spre exemplu vaze, suporturi de pixuri , etc. ) vor ajuta la largirea vizuala a spatiului prin transparenta acestora.Alegeti o perdea alba, de asemenea usor transparenta.Aceasta poate avea dungi subtiri pozitionate orizontal sau alte imprimeuri mici pentru a nu aglomera si mai mult spatiul deja limitat. Spor la redecorat !

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: culori , pereti , birou , amenajari interioare ,

Taguri:    birou,    mobila lila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro