renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum as putea sa decorez un living cu parchet alb mobila wenge si canapea maro?

Am livingul cu parchet deschis alb murdar spre gri,mobila wenge ,canapeaua maro din material textil cu flori si frunze mari bej...ce draperii sa aleg tinand cont ca perdeaua este ivory...Ma gandeam la un galben pai sau crem....Si pentru covor ce culori sa aiba si ce model (flori,obiecte geometrice) ...vreau putina culoare..peretii sunt culoarea oului de rata..si idei pt obiecte de decor..(perne pt canapea mi se pare prea clasica..Multumesc...

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov



Raspunsuri si comentarii
Florian a scris:

Pentru nuantele care le aveti in living puteti alege albastru bazalt. Este o culoare extrem de eleganta si se potriveste la fel de bine si intr-un decor clasic si intr-unul modern. Optati pentru draperii dintr-un material mat, care nu face ape si de o densitate mai mare. Covorul poate fi unul cu model clasic ( in cazul in care doriti sa ii dati camerei acest decor) sau cu forme geoetrice si fanteziste care sa includa gri, albastru bazalt, crem. Obiecte de decor in ton puteti alege: mici vaze din sticla colorata, un lampadar cu abajur albastru sau gri, un tablou cu o fotografie in care sa predomine albastrul, puteti incerca sa puneti chiar mai multe dar unul singur sa il lasati color, celelalte sa fie sepia. Un bol colorat pe masa de cafea, sfetnice cu lumanari de culoare albastra.

maria a scris:

Am achizitionat un apartament nou si m-am gandit la o mobila wenge pentru living si nu stiu ce nuanta de parchet si canapea as putea alege, dar parchetul e problema mea in mod special. Peretii vor fi sigur albi si mai am o perdea vaporoasa, o nuanta deschisa de verde cu buline verzi inchise la culoare de la vechiul apartament pe care as pastra-o pe cat posibil (nu e musai insa e perdeaua mea preferata🙂). Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi? Orice idee e binevenita.🙂
Multumesc.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    parchet alb,    mobila wenge,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro