renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Idee de amenajare a unui apartament semidecomandat

Buna ziua, vreau sa renovez un apartament cu doua camere semidecomandat. Sufrageria are doua usi care servesc ca spatiu de trecere in doua holuri. As fi vrut sa scot usile pentru a crea un spatiu cat mai deschis. Incerc sa creez un spatiu tipic american. Totusi, imi este teama ca locul in locul usilor va ramane un gol inestetic. Aveti vreo sugestie? Va multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 3 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Maria G. a scris:

Stilul de amenajare american presupune foarte mult spatiu in interior. Aglomerarea mobilierului spre mijloc(masuta, canapea, fotoliu) va lasa mult spatiu liber de trecere. Daca doriti sa mascati spatiul usii spre holuri, puteti amplasa o perdea decorativa in culorile existente deja in incapere sau puteti realiza o pata de culoare contrastanta prin perdele realizate din inele de lemn, metal, combinatii ingenioase in culori inedite care vor atrage privirile. Daca doriti sa realizati un ambient �cuminte� puteti amplasa panouri decorative mobile in culori calde. Nu se recomanda spargerea totala a peretelui, deoarece poate fi un perete de rezistenta.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    apartament semidecomandat,    amenajari open space,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro