renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Pot izola casa din BCA la exterior cu polistiren de 10 si la interior cu vata bazaltica?

Buna seara. Am o casa noua construita din bca si as vrea sa o izolez interior si exterior. As dori o izolare cat mai eficienta pentru a avea cheltuieli de caldura cat mai mici. Cineva m-a sfatuit sa izolez exterior cu polistiren de 10 si inauntru cu vata de sticla. Ce ma sfatuiti?

Intrebare trimisa de un cititor din - Turda , Cluj
vezi si firme constructii Cluj



Raspunsuri si comentarii
victor a scris:

vreau sa imi construiesc si eu o casa din bca dar as mai vrea o parere. esti multumit? m-am uitat la bca-ul de la ytong, am inteles ca ar fi cel mai bun acum de pe piata. Tu ce bca ai luat?

virgil fizesan a scris:

Daca doriti confort termic si fara probleme de mucegai (geamurile se deschid zilnic pentru aerisire si eliminare implicit a umiditati) si doriti sa faceti o lucrare pe viata izolati-o Numai pe extrior cu Multipor de la ytong.
Daca casa nu e construita pe exterior folasiti ytong A+ cu grosima data din catalogul ytong in functie de zona geografica iar stalpi de beton ii imbracati cu multipor .

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: termoizolatie ,

Taguri:    casa din bca,    izolatie interioara,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro